Як вирощувати бройлерів в домашніх умовах

16.08.2017

Як вирощувати бройлерів в домашніх умовах

Вирощування бройлерів в домашніх умовах – це ідея прибуткового бізнесу. Справа не нова, але завжди прибуткова. Натуральна сільськогосподарська продукція завжди користується попитом. Тому розведенням та вирощуванням бройлерів займаються дуже багато людей. Курчата в домашніх умовах за короткий термін набирають масу і через два місяці готові до забою.

Зміст

 • З чого починати вирощування бройлерів
 • Що таке Бройлер?
 • Як обирати курчат при покупці
 • Коли купувати молодняк
 • Курчата-бройлери з 0 до 3 місяців
 • Добові курчата та тижневі бройлери
 • Місячні бройлери
 • Курчата у два місяці
 • Вигул для бройлерів

З чого починати вирощування бройлерів

Починати треба точно не з покупки пташенят. Перш за все необхідно підготувати місце для їх вирощування, зазвичай це теплий добре освітлюваний і сухий загін, у крайньому випадку можна використати коробку з-під побутової техніки.

Ще обов’язково знадобляться:

 • Лампи для освітлення і обігріву (у ветмагазинах продаються спеціальні лампи)
 • Годівниці (їх кількість розраховують з кількості голів, щоб у кожного птаха був доступ)
 • Поїлки (вибирайте такі, щоб курчата не могли їх перекинути, тоді у них завжди буде сухо)
 • Термометр (бажаний для контролю температури)
 • Підстилка (така щоб її легко було змінювати, це може бути, наприклад, тирса)

Що таке Бройлер?

Ця птиця вперше з’явилися в Америці, шляхом схрещування двох м’ясних порід (частіше використовуються лангшан, Плімутрок, Брама, Корніш). Курчата виходили великими, з масивним тулубом і дуже швидким ростом. Пізніше фермери помітили, що через покоління ці якості зникають та і розмножуються такі кури погано.

З часом селекціонери почали виводить нові види (кроси), намагаючись брати від порід тільки кращі якості, швидке ріст, стійкість до захворювань, велику вагу.

Бройлер – птах м’ясний. До місяця вони набирають півтора кілограми ваги, а усього за два місяці – набирають живу вагу в 2-2,7 кілограма, до трьох місяців – важать вже до 4 кг, а деякі півники до 5,5 кг. Вихід м’яса бройлера з тушки складає 65%. На птахофабриках ці цифри можуть бути більше за рахунок великої частки хімічних речовин у кормах. Наше завдання – запропонувати клієнту максимально натуральне м’ясо за рахунок повністю натурального, збалансованого, повнораціонного комбікорму. За це домашні бройлери і цінуються завдяки своїм більш високим смаковим якостям. Відповідно, при продажу можна виставити ціну вище, ніж в магазинах.

Відрізняються вони повільністю, флегматичним характером і малорухомістю. Тому при вирощуванні їх бажано тримати окремо від інших порід курей.

Як обирати курчат при покупці

При покупці молодняка у початківців виникають питання, як обрати саме бройлерів, а не звичайних курчат, якого віку молодняк краще купувати, добових або підрощених.

Останнім часом часто пропонують бройлерів з приватних подвір’їв. Але у такому випадку немає впевненості в чистоті породи та інкубація яєць може бути порушена, що позначиться на зростанні і здоров’ї птиці.

Молодняк краще обирати на птахофабриці. При виборі звертайте увагу на ніжки, вони повинні бути рухливими, без викривлень та поранень. Очі у здорового молодняка блискучі, без поволоки. Дзьоб повинен бути рівний, правильної форми, світло-жовтого забарвлення.

Початківцям птахівникам краще зупинити вибір на курчатах тижневого або двотижневого віку. Вони більш зміцнілі, ніж добові, з ними буде простіше у догляді та утриманні.

За останні роки при промисловому вирощуванні бройлерів виведено три найбільших кроси:

 1. РОСС-308. Птах з відмінною швидкістю зростання, за добу приріст близько 50 грам. До дев’ятого тижня, зазвичай, досягає ваги 2,5 кг і готовий до забою. Має широкі, м’ясні груди, м’ясо і шкіра блідо-рожевого кольору.
 2. РОСС-708. Покращена модифікація вищеописаного виду, з набагато більшою швидкістю набору маси і продуктивністю. Звичайно ж, все це при наявності правильного харчування і догляду. За півтора місяці птах набирає до 3 кг і готовий до забою.
 3. Кобб-500. М’ясо цієї птиці частіше йде для харчової промисловості і в торгові мережі. М’ясо цих кросів відрізняється приємною жовтизною. Також має досить високу швидкість росту. До забою птах готовий у віці 35-42 днів.

Коли купувати молодняк

Зазвичай купують молодняк в кінці квітня на початку червня,тому що у серпні ночі інколи вже холодні і треба, щоб птиця встигла підрости й зміцніти. Вирощувати курчат краще в окремому підготовленому приміщенні.

Перед покупкою птиці майбутній пташник обов’язково треба обробити вапном з метою дезінфекції. Далі необхідно щоб він просох. Підлогу (або Дно коробки) застеляють клейонкою, а на неї вистеляють підстилку із сіна або тирси, приблизно 3 см завтовшки. Також обов’язково стерилізують поїлки і годівниці для курчат. Готують лампу для підсвічування і обігріву. Розміщують у курнику (або коробці) термометр. Загалом бройлери не вибагливі їм треба: щоб було тепло, сухо і щоб годували їх збалансованим кормом.

Вирощування курчата-бройлерів з 0 до 3 місяців

У перший місяць бройлерів важливо годувати хорошим кормом з вітамінами і мінералами. Адже якщо щось упустити в перший місяць зростання, результат вже не буде хорошим. Тому рекомендуємо готові комбікорми, адже вони мають ряд переваг:

 • точний науково-підтвердженний розрахунок рецептів під кожну вікову групу та кожний вид тварин та птиці,
 • економію часу на виготовлення,
 • ергономічність форми корму, яка повністю з’їдається,
 • гарантія якості сировини та продукції,
 • повнораціонність та збалансованість.

Тому перед покупкою курчат необхідно закупити комбікорм у необхідній кількості на весь період відгодівлі. У досвідченого та перевіреного виробника комбікорм купити буде по-перше зручно, по-друге такі підприємства хвилюються за власну репутацію та контролюють усі процеси виробництва, сировину та готову продукцію.

Добові та тижневі курчата

У перші дні можливий великий падіж, в основному він відбувається через неправильне годування. Помилково починати годувати курчат тим що є під рукою або з перших годин вводити в раціон варені яйця, сир та інші вологі корми. Шлунки маленьких пташенят зовсім не пристосовані перетравлювати такої їжі.

Чим годувати бройлерів у перші дні? З 1 по 7 день життя можна годувати бройлерів сухим пшоном. Але краще одразу розпочати годування з якісного повнораціонного збалансованого комбікорму, це дасть птиці гарний старт, закладе основу міцному здоров’ю та забезпечить стрімкий ріст пташенятам. Воду потрібно давати тільки очищену або злегка підфарбовану марганцівкою.

Годівниці треба розташовувати так, щоб усі курчата мали вільний доступ до їжі. Через два дні обов’язково треба пропоїти курчат, наприклад, кожному в дзьобик можна дати по краплині тривітаміна (він продається у ветаптеках).

У період с 1 по 14 день дуже важливо підтримувати для курчат постійну температуру 30-32 градуси, потім температуру поступово, раз в тиждень, знижують на 2 градуси і доводять її до 20.

Перший місяць у курчат світло повинно горіти 24-години на добу. Якщо бройлерів годувати і вдень і вночі, то вони ростуть швидше. Також важливо, щоб поїлки постійно були наповнені очищеною водою (після двотижневого віку можна споювати курчатам молочну сироватку), а в годівницях завжди повинно бути вдосталь свіжого корму.

Курчата від 7 до 10 днів уже підросли і зміцніли.

Застереження: не можна в один день вводити кілька нових видів корму. Тільки по черзі і поступово.

В цей час молодняк як і раніше потребує додаткове освітлення і підігрів. Антибіотики даються тільки після десятиденного віку.

На десятий день потроху можна пробувати вводити свіжу зелень. Зелень цибулі служить джерелом вітамінів і профілактикою паразитів. В цей час молодняку ​​згодовують молоду поросль кропиви.

У двотижневому віці в раціон вводиться сир, це хороше джерело білка. Сир повинен бути обов’язково свіжим і чистим, добре віджатий.

Якщо в цей час молодняк перекладається на подрібнене зерно, то необхідно вводити вітаміни або БМВД (білково-вітамінно-мінеральна добавки), мелену яєчну шкаралупу, риб’ячий жир, дріжджі. Також вводять овочі, моркву, варену картоплю, зелений салат, листя капусти. Буряк краще не давати, так як він може викликати пронос.

Також є варіант годування бройлерів промисловими кормами, вони збалансовані, повнораціонні і не потребують додаткового годування. Комбікорм при дотриманні схем відгодівлі гарантує економію часу на приготування корму, стрімкий ріст птиці, баланс корисних речовин, зниження витрат на проведення лікувально-профілактичних заходів.

Місячні бройлери

Місячні бройлери мають з’їдати близько 10 відсотків зелені від загального обсягу усього корму. У вирощуванні найважливішим є перший місяць, він і найскладніший, потім, коли курчата зміцніють все стає набагато легше.

Багатьох лякає вигляд птиці в цьому віці, вони майже повністю втрачають пух, а перо не встигає вирости. Це абсолютно нормально для бройлерів. Просто в цей час особливо треба слідкувати, щоб не було протягів і прямих сонячних променів.

Курчата гостро реагують на вологість і загазованість, тому необхідно контролювати, щоб у них завжди було сухо і добре провітрювалось, підстилку краще міняти через день. Найкраще на час зміни підстилки висадити курчат в іншу коробку, підстилку забирають разом з клейонкою і витрушую на компостну купу. Потім повертаю клейонку на місце і застилають свіжу підстилку. Далі висаджують птицю на місце. Важливо слідкувати, щоб курчатам не бракувало місця, але його не повинно бути забагато, адже чим менше вони рухаються, тим крупніші будуть.

У місячному віці молодняк вже не потребує надто високої температури, їм достатньо 24-26 градусів. Довжина світового дня теж знижується до 14 годин.

У цей час їх можна переводити у вольєри, обов’язково закриті з усіх боків і окремо від іншої птиці.

У раціоні птиці в цей час мають бути присутні різноманітні продукти, які допоможуть простимулювати та підтримати ріст птиці. Також важливо слідкувати за чистотою води, її потрібно давати відстояну, злегка підігріту. Всі годівниці потрібно постійно мити і обдавати окропом.

Курчата у два місяці

Вага при правильному годуванні і утриманні вже у віці двох місяців перевищує 2 кг. Деякі фермери у цей час вже забивають птахів. Саме тому у віці 45 днів повністю виключають (якщо вони були присутні) з раціону усі наявні антибіотики та інші лікарські препарати.

Вигул для бройлерів

Вигул для них не повинен бути просторим. Коли дозволяє погода можна виносити курчат туди на кілька годин. Коли курчата оперяться і температура вночі не опускатиметься нижче 18 градусів, їх можна сміливо переселяти в окремий будиночок.

Курятник повинен бути теплим, без щілин, щоб не було протягу. Обов’язково з підлогою і підстилкою із соломи. Про всяк випадок можна поставити туди масляний обігрівач, якщо вночі очікується похолодання. Будиночок не повинен бути великим, досить, щоб можна було зайти туди для прибирання. Вночі курчата сплять в будиночку, а вдень виходять в загін.

Похожие статьи:

Виставка Агро 2019

Виставка Агро 2019

Агро-2019 Протягом 4-7 червня в Києві, на території ВДНГ, відбулась одна з наймасштабніших аграрних подій в Україні -...

М’ясні породи свиней

М’ясні породи свиней

Які є м'ясні породи свиней? У свинарстві існує безліч напрямків. Одне з найважливіших завдань для свинаря - визначення...

» Як вирощувати бройлерів в домашніх умовах
5/5 - (2 votes)
Адреса

ЄДРПОУ 36724888
обл. Дніпропетровська
м. Кривий Ріг
вул. Електрозаводська 34Б

ЧАС РОБОТИ

Пн-Пт: 08:00 - 17:00
Сб: 08:00 - 13:00
Свята - закрито
Неділя - вихідний

 

Птиці
Кролі
Свині
ВРХ
Пелети і брикети