М’ясні породи свиней

16.10.2017

Які є м’ясні породи свиней?

У свинарстві існує безліч напрямків. Одне з найважливіших завдань для свинаря – визначення мети розведення і підбір найбільш продуктивної для цього породи свиней.

Найпопулярніший напрям у відгодівлі свиней – м’ясний. Для цих свиней характерно: висока продуктивність і малий відсоток відкладення жирового прошарку (вихід м’яса становить близько 55-67%), витягнутий тулуб, слабо виражена грудна клітка, передня частина тулуба менше задньої частини. Поросята м’ясних порід швидко набирають масу і до 6 міс. їх вага може скласти 100 кг.

Давайте розглянемо найбільш поширені м’ясні породи свиней.

Англійський Темворс

М’ясна порода з Англії – Темворс, одна з перших в м’ясному напрямку. Сьогодні ці свині найбільш популярні у Америці і Канаді. Темворси характеризуються щільною конституцією тіла, добре розвиненим кістяком і мускулатурою, злегка витягнутої вперед головою на товстій шиї і контрастно-рудим або коричневим забарвленням. Вони не дуже плодовиті – в середньому свиноматка приводить не більше 10 поросят.

Англійські Гемпшири

Одна з найстаріших м’ясних порід – Гемпширська, її вивели на території Англії. Це дуже продуктивні свині, але не плодовиті. В середньому свиноматка приводить до 8 поросят. У Гемпширів довгий тулуб на коротких ногах, забарвлення чорне з білою смугою в області грудної клітини, яка переходить на передні кінцівки. Для Гемпшірської породи характерний інтенсивний ріст, поросята можуть набирати за добу по 0,85-0,95 кг. Доросла особина важить від 250 кг (свиноматки) до 320 кг (кабани).

Ландрас

Популярна м’ясна порода, яку вивели на початку 20-го століття в Данії, походить вона від англійської великої білої і датської свиней. Тулуб у Ландрас витягнутий з добре розвиненими окостами. Щетина коротка світла і м’яка. Але чистокровні поросята мають серйозні проблеми: слабкі баки і задні кінцівки, тому селекціонери з усього світу схрещують свиней Ландрас з місцевими породами для отримання більш міцних особин. Продуктивність поросят Ландрас дуже висока, у них прискорений синтез білка і малий відсоток накопичення жиру. У опоросі в середньому 12 поросят. Середньодобовий приріст маси на контрольній відгодівлі 750г. Середня вага дорослих кабанів – 290 кг, а свиноматок – 210 кг.

Для естонського м’ясного різновиду характерно: міцна статура з широким спинним відділом і округлими окостами, забарвлення біле з рожевим відтінком шкіри. Селекціонери вивели її шляхом схрещування Ландрас з Білою німецькою свинею. Продуктивність цієї породи тримає середній рівень: вага дорослого кнура на відгодівлі доходить до 320-350 кг, свиноматки – до 230-250 кг, опорос приносить до 12 поросят, які за добу можуть давати приріст по 750 г.

Бельгійський П’єтрен

У XIX столітті селекціонери в Бельгії схрестили Бекширську і Англійську великі різновиди, в результаті отримали швидкозростаючу м’ясну породу свиней П’єтрен. Для них характерно широке тіло з великою окістною частиною. П’єтрени дуже чутливі до якості кормового раціону. Забарвлення у цих свиней плямисте: білий з сірим або білий з чорним. Свині породи П’єтрен не дуже плодовиті: всього 6-7 поросят у одному опоросі. При цьому різновид відноситься до швидкорослого напрямку.

Американський Дюрок

У 1883 році в Америці була виведена м’ясна порода свиней – Дюрок. Це великі за статурою свині, у них невелика голова з висячими вухами. Дюрок відноситься до повільно рослого типу. Поросята у віці 1 міс. важать не більше 15 кг, але дорослі особини можуть набирати масу до 0,38 т. У продуктивному віці ці свині в день можуть набирати по кілограму, забезпечуючи забійний вихід від 85% і більше.

Вислобрюхі в’єтнамці

Одна з найбільш мініатюрних м’ясних порід у світі, її продуктивний показник – 85% виходу м’яса. В’єтнамці скоростиглі і дуже плідні. Вага дорослого кнура може досягати до 150 кг, свиноматки – до 100 кг. Опорос приносить до 18 поросят.

Уржумська мясная порода

була виведена селекціонерами шляхом схрещування місцевих висловухих свиней з великою білою породою. У них подовжене міцне тулуб з полегшеною передньою частиною. Ноги міцні. Щетина біла і густа. Середньодобовий приріст поросят досягає до 750г. Дорослі кнури мають масу до 320 кг, а свиноматки до 260 кг. У опоросі 11-12 поросят.

Похожие статьи:

Виставка Агро 2019

Виставка Агро 2019

Агро-2019 Протягом 4-7 червня в Києві, на території ВДНГ, відбулась одна з наймасштабніших аграрних подій в Україні -...

» М’ясні породи свиней
Адреса

ЄДРПОУ 36724888
обл. Дніпропетровська
м. Кривий Ріг
вул. Електрозаводська 34Б

ЧАС РОБОТИ

Пн-Пт: 08:00 - 17:00
Сб: 08:00 - 13:00
Свята - закрито
Неділя - вихідний

 

Птиці
Кролі
Свині
ВРХ
Пелети і брикети